Zelený Ječmen Advance v prášku – recenze, zkušenosti, účinky na organismus

Mladý ječmen, kterému říkáme i zelený, patří mezi superpotraviny současného století. V dnešní době si lidé mnohdy nenajdou dostatek prostoru na jídlo nebo pohyb. Podléhají stresu, což se prokáže právě na lidském zdraví. Mladý ječmen je zelená tráva, která předchází vzniku zrnového klasu.

Zelený ječmen Advance – recenze a vaše zkušenosti

Zelenému ječmeni se připisuje téměř 7 000 let stará historie a jeho účinky znali již ve starověkém Egyptě a v Číně. O jeho slávu u nás se zasloužil Dr. Hagiwara z Japonska, který pomocí technologií vyvinul tento nápoj v roce 1995.

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém si objednáte BIO Ječmen Advance se slevou 30%! Při koupi 2 balení navíc získáte dopravu zdarma.

Zdravá potravina

Zelené trávy jsou pro lidské tělo skvělou výživou, která podporuje optimální fungování těla. Patří k jediné vegetaci na Zemi, která lidem dodává výživu bez rozdílu věku od narození až po stáří.

Produkt působí proti rakovině, ekzémům a srdečním chorobám. Je vynikajícím pomocníkem v boji s obezitou. Dá se říci, že zelený ječmen je vynikajícím výživovým doplňkem, který napomáhá v boji s civilizačními chorobami 21. století. Je však třeba zmínit, že zelený ječmen není jen pro nemocné, ale i pro zdravé lidi, kteří si chtějí pevné zdraví udržet po dlouhá léta.

Bio Ječmen Advance

Zelený ječmen se sbírá a suší při teplotě cca 30 stupňů. Takto vznikne prášek, který je určen pro přípravu šťávy smícháním s vodou allebo jinou tekutinou.

Složení zeleného ječmene

Zelený ječmen je považován za nejhodnotnější ze všech zelených trav. Obsahuje široké spektrum vitamínů, minerálů a enzymů. Jednou z nejdůležitějších složek je chlorofyl, který má prokázaný vliv na stimulaci růstu tkání a tvorbu červených buněk. Dále je to beta karoten, vápník, železo, hořčík, měď, mangan, fosfor, zinek, vitamin C a vitaminy skupiny B.

Prášek ze zeleného ječmene

Enzymy jsou katalyzátorem chemických procesů, které probíhají v našem těle. Zásoba enzymů se v lidském těle věkem míjí, a tím tělo stárne. Ztrácení enzymů můžeme zpomalit zdravým způsobem života a vyváženou stravou nebo jejich doplňováním formou výživových doplňků. Zelený ječmen obsahuje zejména enzymy: antioxidant superoxid, dismutáza, saponarín, lutonarín.

Aminokyseliny jsou základní složkou bílkovin, z nichž je tvořena každá buňka našeho těla. Jsou tedy nepostradatelné pro životní funkce organismu. Zelený ječmen jejich obsahuje celkem až 18 z 20, které si lidské tělo vytváří samo. Z tohoto počtu je až 8 esenciálních aminokyselin.

Mladý ječmen obsahuje 11-krát více vápníku než kravské mléko, 7-krát více vitamínu C než pomeranč a 5-krát více železa než špenát.

Bio zelený ječmen složení a užívání

Účinky zeleného ječmene

Zelený ječmen se nezaměřuje na určité onemocnění, ale na tělo jako celek. Je to jedna z nejvýživnějších potravin, která má antioxidační vlastnosti.

 • Zelený ječmen podporuje činnost štítné žlázy.
 • Obsahuje enzymy schopné spalovat tuky.
 • Zlepšuje trávení a metabolismus.
 • Zlepšuje stav tlustého a tenkého střeva, čímž působí na střevní peristaltiku a vyprazdňování.
 • Pozitivně ovlivňuje organismus při cukrovce.
 • Snižuje překyselení žaludku a je vhodný při pálení žáhy či vředech.
 • Má detoxikační účinky a pročišťuje organismus.
 • Účinný při kožních onemocněních jako akné, lupénka, ekzém.
 • Zabraňuje stárnutí buněk.
 • Vhodný na civilizační onemocnění od srdečně cévních, astma, alergie až po rakovinu.
 • Účinný při chudokrevnosti (anémií) právě kvůli obsaženému železu.
 • Bojuje s únavou a vyčerpaností.
 • Zelený ječmen pročišťuje játra a napomáhá funkci žlučníku.
 • Je přínosný i pro sportovce.

Vybíráme z katalogu

Vedlejší účinky a upozornění

Jakož i při ostatních výživových doplňcích, tak i při zeleném ječmeni platí – používejte ho dle doporučení a nic nepřehánějte. Na začátek se doporučuje začít s menšími dávkami, aby si tělo zvyklo. Občas se mohou objevit bolesti hlavy, průjmy, větry či únava, ale jsou to jen dočasné stavy. Pozor je třeba dát na alergickou reakci, proto při svědění, vyrážkách či jakémkoliv zarudnutí přestaňte ječmen užívat.

Bio zelený ječmen prášek – recenze

Názory na užívání zeleného ječmene při celiakii se liší. Celiakie je spojována se zrnem, čili užívání zeleného ječmene by mělo být bezproblémové. Přesto se najdou názory, které jeho užívání nedoporučují. Recenzovaný produkt lepek neobsahuje. Obecně se však nedoporučuje zelený ječmen, pokud máte alergii na nějaký druh travnatých obilovin (pšenice, kukuřice, rýže, oves).

V těhotenství a kojení se zelený ječmen rovněž nedoporučuje. Platí však, že nejvhodnější je poradit se s lékařem. Děti zelený ječmen užívat mohou a je dobré je naučit co nejdříve pít ho malých v dávkách, čímž se vykompenzuje všechno špatné, co děti dokážou sníst.

Čerstvý zelený ječmen

Zelený ječmen je účinný při cukrovce a snižuje vstřebávání cukrů při příjmu potravy. Tím se snižuje hladina cukru v krvi. Čili, pokud máte cukrovku, tak si cukr pravidelně měřte a zejména – o užívání se poraďte s lékařem.

Zelený ječmen neužívejte jako náhradu stravy, ale jako její doplněk.

Dávkování a užívání

Dospělým se doporučuje jedna čajová lžička 2krát denně. Dětem od tří let půl čajové lžičky jednou denně. Ideální je zelený ječmen rozmíchat v chladné neperlivé vodě a vypít 15 – 30 minut před jídlem. Prášek se musí udržovat v suchu a neměla by se do balení dostat tekutina.

Zelený ječmen účinné látky na detoxikaci

Ze zeleného ječmene se dá připravit i množství koktejlů, které kvůli lepší chuti ocení možná právě děti. Zkuste například smíchat jedno zelené jablko, pár listů špenátu, pár plátků ananasu a zelený ječmen dle doporučeného dávkování. Tipů na nápoje je na internetu opravdu hodně.

Cena zeleného ječmene

Cena zeleného ječmene v prášku se pohybuje od cca 290 Kč. Ječmen Advance se prodává za 299 Kč. Za tuto cenu si koupíte jedno 200-gramové balení. Pokud si od výrobce koupíte dva kusy, tak je doprava zdarma.

Ječmen Advance cena

Zkušenosti se zeleným ječmenem

Zkušenosti s užíváním zeleného ječmene jsou všechny jen pozitivní. Jediné, co se mu vyčítá, je chuť připomínající seno. Na druhé straně se na tuto chuť dá zvyknout. Nejčastěji pozitivní účinky jsou spojovány s detoxikací a hubnutím.

V některých diskusích se doporučuje užívat zelený ječmen spolu s Chlorellou.

Zelený ječmen se prodává v prášku. Jiné alternativy – pokud byste našli – tak se nedoporučují, protože mohou obsahovat přídatné látky, které snižují účinek. Za nejdiskutovanější téma je považováno právě užívání pro děti a užívání, pokud trpíte celiakií. Tyto otázky jsme se pokusili zodpovědět v textu výše, ale nejlepší řešení je poradit se s lékařem. Rovněž je velmi diskutovaným tématem užívání v těhotenství, což některým ženám lékaři doporučili (zejména kvůli problémům s únavou a nadýmáním), naopak, některé s užíváním během těhotenství přestaly.

Z recenzí produktu:

Recenze na Bio Ječmen Advance

Alternativy produktu

Na trhu najdeme mnoho alternativ. Některé jsou práškové a jiné tabletové. Balení v prášku se prodávají po 200, 250, 500, ale i 1 000 gramů.

BIO zelený jačnen advance – prášekPublikováno dne: 11.10.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...

Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?

Tělesnou teplotu můžete měřit na různých částech těla, přičemž pro každé místo měření je horní hranice normální teploty mírně odlišná. Jak potom správně změřit teplotu? Dozvíte se v...