Bílý čaj na pleť, výborný na akné. Zkušenosti říkají ano

Pití bílého čaje nabírá postupně na popularitě. Je to zejména pro jeho lahodnou chuť, která vyhovuje i lidem, kteří příliš nemají rádi černé či zelené čaje.

Pití bílého čaje a jeho zdravotní benefity

Kromě jemné chutě je však jeho pití i velmi zdravé. Bílý čaj totiž obsahuje nejvyšší podíl antioxidantů.

Oblíbený bílý čaj

Antioxidanty pro Vaše zdraví

Proč je vlastně přijímání antioxidantů tak důležité pro Vaše zdraví? Je to jednoduché. Každý člověk je denno denně vystaven působení volných radikálů, které vznikají při metabolických procesech v buňkách, ale přirozeně se nacházejí i ve venkovním prostředí. Antioxidanty jsou látky, které neutralizují vliv volných radikálů v organismu. Pokud by k takovému procesu nedocházelo, nenasycené tuky by podléhaly oxidaci.

Při působení volných radikálů dochází k poškození buněk a degeneraci DNA. Proto je přijímání antioxidantů pro zdravé fungování opravdu důležité.

Prevence před rakovinou

Při prevenci proti rakovině žaludku či prostaty může pomáhat i pití bílého čaje. Nejvýznamnější roli zde hrají flavonoidy, přírodní látky obsažené například i v jadérkách hroznů či v červeném víně, které zpomalují růst existujících rakovinotvorných buněk a zabraňují vzniku nových.

Katechiny, další druh antioxidantů obsažených v bílém čaji, napomáhají zvyšovat množství dobrého cholesterolu a snižovat množství špatného.

Bílý čaj na pleť a akné

Pro vyšší hustotu a celkovou pevnost kostí se doporučuje vypít alespoň šálek bílého čaje denně. Pomůže preventivně proti osteoporóze či artritidě.

Díky tomu, že obsahuje stopové množství fluoridu, zabraňuje vzniku zubních kazů či špatného dechu. Bílý čaj navíc dodá vaší pokožce zářivý lesk a zdravou pružnost, jelikož neutralizuje působení volných radikálů po dlouhodobějším pobytu na slunci, ze stresu či nezdravého stravování.

Další účinky bílého čaje

Bílý čaj Vám napomůže i při dalších zdravotních potížích. Mezi jeho účinky totiž patří i:

  • ředění krve
  • snižování krevního tlaku
  • podpora zdravé funkce artérií
  • snižování rizika vzniku, ale i dopadů prodělané mrtvice
  • zabránění kornatění cév
  • zlepšení průtoku krve v cévách
  • snižování hodnot špatného cholesterolu v krvi

Oblíbený bílý čaj


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička se zajímám o účinky různých bylinek a přírodních preparátů na náš organismus. Místo klasické léčby vždy nejdříve sáhnu po té...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...

Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?Jak správně měřit tělesnou teplotu pod paží, v ústech či konečníku?

Tělesnou teplotu můžete měřit na různých částech těla, přičemž pro každé místo měření je horní hranice normální teploty mírně odlišná. Jak potom správně změřit teplotu? Dozvíte se v...

Salmonelóza – příznaky, léčba, inkubační doba u dětíSalmonelóza – příznaky, léčba, inkubační doba u dětí

Nejčastějším bakteriálním onemocněním trávicího traktu je salmonelóza, která je vyvolávána bakteriemi z rodu Salmonella. Jaké jsou zdroje nákazy, příznaky onemocnění a možnosti léčby?