Ashwagandha Advance – recenze na tablety. Účinky, cena, dávkování

Protizánětlivé, antistresové či antioxidační účinky, schopnost posilování a omlazování organismu – tyto vlastnosti jsou připisovány bylině s názvem Ashwagandha.

Ashwagandha Advance recenze

Obsah flavonoidů či dalších aktivních látek ze skupiny withanolidov slouží k upevnění duševního zdraví, jakož i vitality člověka. Jaké jsou další účinky ashwagandhy?

Navštivte ✅ oficiální e-shop, ve kterém si objednáte produkt s 30% slevou! Při koupi 2 balení navíc získáte dopravu zdarma.

Co je Ashwagandha (ašvagandha)?

Rostlina Withania somnifera (ale také witánie opojná, indický ženšen nebo zimní třešeň) je keř se žluto-zelenými květy, jehož blahodárné účinky na organismus byly v tradiční ajurvédské medicíně známé již před naším letopočtem. Roste zejména v Indii a v severní Africe, přičemž pro léčebné účely se využívá především kořen.

Složení

1 kapsle výživového doplňku Ashwagandha Advance obsahuje:

 • 350 mg extraktu z Withania somnifera – koncentrovaný extrakt z kořene ashwagandhy v poměru 10:1 (díky tomu jsou biologicky aktivní látky v doplňku stravy v 10x vyšší koncentraci než v samotném kořeni);
 • 5% withanolidov – látky, které svými účinky připomínají složky ženšenu, tzv. ginsenosidy. Mají dobré imunostimulační účinky na aktivitu kostní dřeně, podporují tvorbu bílých i červených krvinek, mají adaptogenní vlastnosti aj.;
 • želatina – obal tobolky.

Ashwagandha Advance tobolky

Účinky

 • Vstupuje v roli adaptogenu (podporuje odolnost organismu proti stresu, chrání buňky před škodlivými volnými radikály),
 • působí jako silný antioxidant (optimalizuje hladinu kortizolu),
 • příznivě ovlivňuje duševní zdraví a dobrý spánek,
 • je nápomocná v boji proti depresi a úzkosti,
 • pomáhá snižovat vyčerpání a únavu,
 • posiluje normální funkce mozku, paměť,
 • podporuje "sexuální zdraví" (chuť na sex, sexuální výkonnost, plodnost) a hormonální rovnováhu (u žen potlačuje symptomy menopauzy, u mužů zvyšuje hladinu testosteronu),
 • zlepšuje tvorbu červených krvinek, snižuje hladinu cukru v krvi,
 • může mít pozitivní efekt i při léčbě související s odvykáním opiátů.

Doplňující informace: Některé zdroje uvádějí i pozitivní vliv u některých druhů rakoviny (prsu, plic, tlustého střeva, mozku, vaječníků), a to tím, že Ashwagandha vytváří reaktivní formy kyslíku, které jsou toxické pouze pro rakovinné buňky (jde však o informace vycházející pouze z tradiční medicíny).

Užívání a dávkování

Doporučené dávkování je stanoveno na 1 kapsli denně. Výrobce připouští i možnost 1 kapsli 2x denně. Důležité je zapít výživový doplněk dostatečným množstvím vody, jinak by mohlo dojít k jeho nedostatečnému vstřebání.

Ashwagandha – prášek a kořen

Užívání ashwagandhy je bezpečné a účinky pro organismus prospěšné, ale pouze pokud jde o krátkodobý proces. To znamená, že podle výrobce je vhodné, pokud si po využívání celého balení dáte např. tříměsíční pauzu. Doplněk výživy by se tedy měl užívat s přestávkami.

Pro koho je, resp. není vhodný?

 • Je určen pro dospělé muže a ženy všech věkových kategorií.
 • Je vhodný pro osoby, které jsou často vystaveny stresu.
 • Je doporučován pro muže, u nichž se objevují problémy s erekcí.
 • Není určen pro těhotné a kojící ženy.
 • Není určen pro děti.
 • Není vhodný při známé přecitlivělosti na některou ze složek produktu.
 • Není vhodný pro osoby před operací (s užíváním ashwagandhy přestaňte min. 2 týdny před plánovanou operací).
 • Není vhodný pro lidi se žaludečními vředy.
 • Nedoporučuje se osobám trpícím poruchami štítné žlázy.

Ashwagandha Advance působí příznivě na zdraví

Nežádoucí účinky

Při užívání Ashwagandha Advance se mohou dostavit nežádoucí účinky, pokud překročíte výrobcem doporučené dávky, pokud budete přípravek užívat dlouhodobě, pokud patříte mezi lidi, kteří trpí následujícími zdravotními problémy:

 • Diabetes – mnozí "cukrovkáři" si sice její účinky pochvalují, ale je třeba být obzvlášť obezřetný, protože může podstatně snížit hladinu cukru v krvi. To by mohlo mít negativní vliv na užívání předepsaných léků na diabetes. Pokud se rozhodnete pro Ashwagandha, je nutné pravidelně sledovat hladinu cukru v krvi.
 • Poruchy štítné žlázy – Ashwagandha může zvýšit hladinu hormonů štítné žlázy, čehož následkem by mohly být vážnější zdravotní komplikace.
 • Nízký krevní tlak – Ashwagandha může snižovat krevní tlak, ale může také negativně reagovat s léky k léčbě vysokého krevního tlaku. Proto je i v tomto případě obezřetnost na místě.
 • Autoimunitní onemocnění – jelikož Ashwagandha může napomoci k tomu, aby byl imunitní systém aktivnější, v případě těchto onemocnění by se mohly dostavit nežádoucí účinky a výsledky.

Vybíráme z katalogu

Cena

Ashwagandha Advance obsahuje v balení 90 kapslí, což je podle výrobcem doporučeného dávkování množství na 3 měsíce nebo 1,5 měsíce (vzhledem k možnosti výběru denní dávky 1 nebo 2 tobolky). Cena za 1 balení se pohybuje v rozmezí cca 370 až 470 Kč, což je při výživových doplňcích cenový průměr. Z hlediska délky užívání však poměrně slušný poměr cena a kvantita.

Ashwagandha Advance cena

Recenze a zkušenosti s užíváním

V některých diskusních fórech převažovaly kladné hodnocení, v jiných byl zase poměr negativních a pozitivních reakcí téměř stejný. Celkově zkušenosti s užíváním vycházejí ve prospěch Ashwagandha Advance, protože obsah aktivních látek ve formě kapslí je několikanásobně účinnější než např. v práškové verzi ashwagandhy.

Z recenzí:

Zkušenosti s Ashwagandhou AdvancePublikováno dne: 25.10.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie, zdravý životní styl a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první...


Přidat komentář

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzuNejlepší protizánětlivé potraviny? Přírodní látky znovu v kurzu

Víte, co je zánět, co ho způsobuje a jaké jsou jeho projevy? Jak mu předejít a jak ho léčit? Jednou z možností je konzumace tzv. protizánětlivých potravin. My vám je v článku představíme.

Zerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro mužeZerex Vitality Complex – recenze na vitamíny a minerály pro muže

Femibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkováníFemibion 1 – recenze. Cena, zkušenosti, složení, dávkování

V těhotenství má ženský organismus větší nároky na některé vitaminy, minerály a stopové prvky, které žena potřebuje dodat nejen sobě, ale i plodu. Zkuste Femibion 1, který obsahuje vše...